Od 18 lat krzyczymy na krakowskich ulicach o ważnych dla nas sprawach. W tym roku, wyjątkowym, bo rozpoczynającym maraton wyborczy, przypominamy, że wszystkie jesteśmy ważne: niezależnie od pochodzenia, wieku, orientacji seksualnej i tożsamości lub ekspresji płciowej, jesteśmy ważne niezależnie od tego, czy mamy rodzinę, czy jesteśmy z niepełnosprawnością, czy wykonujemy lub nie pracę. Wszystkie jesteśmy ważne, niezależnie od naszych wyborów życiowych. Każda z nas ma głos, a w 2023 roku liczy się głos każdej z nas.

My same liczymy się ze swoją różnorodnością, różnymi potrzebami, marzeniami i nadziejami. Liczymy się i patrzymy Wam na ręce, będziemy pilnować, by nasze postulaty nie zniknęły wśród “ważniejszych” spraw, by nie zostały przemilczane i zapomniane pośród wielu wyborczych obietnic.

Idziemy ulicami Krakowa za godną pracą i płacą, za ochroną przed przemocą i dyskryminacją, za prawami reprodukcyjnymi, w tym dostępną antykoncepcją i aborcją, za rzetelną edukacją seksualną, za państwem, które wspiera i wzmacnia osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich, za państwem przyjaznym dla migrantek i uchodźczyń, seniorek, osób LGBT i wszystkich rodzin.

Apelujemy o Waszą odwagę do zabrania, także na poziomie lokalnym, głosu w obronie naszych praw, tak często w ostatnich latach deptanych. Nie chcemy już żadnych kompromisów, chcemy pełni praw. Apelujemy do Was o odpowiedzialność wobec mieszkańców i mieszkanek Krakowa.

Bo każda z nas jest ważna.