Kacper Kubiak jest prezesem Instytutu Równości, który działa w Zielonej Górze na rzecz społeczności osób LGBT+. Jest także częścią Okresowej Koalicji i działań na rzecz walki z ubóstwem menstruacyjnym w Polsce.

#ŁyknijAktywizm

Kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z aktywizmem (na rzecz osób LGBTQIA)?

Kacper: Od Marszu Równości w Zielonej Górze w 2018 roku. Miałem tylko pomóc wolontaryjnie ale okazało się, że bardzo się w tym odnajduję, na samym marszu już go prowadziłem.

Co daje Ci aktywizm? Co z niego czerpiesz?

Kacper: Dał mi możliwość realizacji swoich pomysłów i marzeń o lepszym świecie. Czerpię z niego energię, to aktywizm w dużej mierze pozwolił mi na poznanie ludzi i systemu realizacji działań w Polsce. To pierwotnie poboczna aktywność, która stała się moją codziennością. Aktywizm wpuściłem do swojego życia na swoich zasadach i jest tam go tyle, na ile sobie mogę pozwolić, pomiędzy rodziną, pracą i hobby. Mój aktywizm to przyjemność i realizacja samego siebie, czasem to  powinność ale nigdy przykry obowiązek.

Czas na Ciebie! Chcesz zacząć działać, albo już działasz? Chcesz opowiedzieć nam o Twoich działaniach i pomysłach, Waszej inicjatywie? 

Opowiedz nam swoją historię!