Wspólne przygotowywanie transparentów to jeden z pomysłów na wydarzenie przed organizowaną przez Was demonstracją lub Marszem Równości: pozwoli się Wam poznać, zintegrować i wspólnie przygotowac do wydarzenia. Wystarczą farby, markery, kredki i kartony. Do dzieła!

Transparenty mogą nawiązywać do aktualnych wydarzeń i je komentować. Od 2019 roku wiele transparentów na Marszach Równości, zwłaszcza w regionach ze strefami wolnymi LGBT, dotyczyło tej kwestii. Nie brakowało transparentów pełnych oburzenia, zapewniających o otwartości w regionie i przede wszystkim - humorystycznych.

W roku 2022 jednym z ważnych tematów, także podczas Marszy Równości, była wojna w Ukrainie, solidarność z ukraińską społecznością LGBT, ale przede wszystkim - widzialność i głos jej samej.

Transparenty mogą też być bardzo osobiste i być okazją do powiedzenia światu o ważnej dla nas sprawie:

Jednym z ważnych tematów w społeczności LGBT jest w ostatnich latach widzialność osób transpłciowych, będących niestety coraz częściej obiektem ataków.

Transparenty to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim nośnik informacji o Waszej demonstracji, jej celach i charakterze, dlatego warto wcześniej pomyśleć o hasłach, które mają się na nich znaleźć.

A Wy macie swoje ulubione transparenty?