Miko Czerwiński jest osobą członkowską zarządu Fundacji Równość.org.pl i krakowskiego Stowarzyszenia Queerowy Maj. Na codzień pracuje w Amnesty International zajmując się kampaniami i rzecznictwem na tematy równościowe. Przeczytaj teksty Miko!

#ŁyknijAktywizm

Kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z aktywizmem (na rzecz osób LGBTQIA)?

Miko: Zaangażowanie społeczne mam chyba we krwi, bo pamiętam, że już od najmłodszych lat działało się i organizowało. Jednak ponad 15 lat temu intensywniej zaangażowałm się w organizacje pozarządowe i od tego czasu pracując społecznie w Polsce, Wielkiej Brytanii czy Rwandzie. Aktywizm na rzecz praw osób LGBTQIA zacząłm w 2012 roku od przyjmowania aktywistów z francuskiego Lille w Krakowie. Następnie dołączyłm do grupy organizującej Festiwal Queerowy Maj i Marsz Równości w Krakowie i wpadłm jak śliwka w kompot. Poznałm szereg cudownych i inspirujących ludzi i zarówno rozwijałm swoje umiejętności i wiedzę, jak i podejmowaliśmy się coraz to nowych wyzwań i przedsięwzięć. Na tej drodze zaangażowałm się w Fundację  Równość.org.pl i tak też powstał ten portal - milk.org.pl

Co daje Ci aktywizm? Co z niego czerpiesz?

Miko: Aktywizm daje mi przede wszystkim nadzieję. Wkładając energię w działania na rzecz równości i praw człowieka wierzę, że w przyszłości będzie lepiej. Część z tych zmian wiem, że zobaczę już w niedługiej przyszłości. Te zmiany dzieją się każdego dnia. Dzieją się ponieważ na świecie są tysiące osób aktywistycznych takich jak my, które wprowadzają równość dookoła nas. To poczucie wspólnoty daje mi ogromną siłę. Uwielbiam spotykać się z osobami z różnych zakątków globu i czerpać inspirację. Dzięki temu wiem, że damy radę i przyszłość jest bardziej tęczowa.

Czas na Ciebie! Chcesz zacząć działać, albo już działasz? Chcesz opowiedzieć nam o Twoich działaniach i pomysłach, Waszej inicjatywie? 

Opowiedz nam swoją historię!