W ciągu tygodnia mia__śmy już zakupioną domenę oraz 8 osób (z czego 6 niebinarne), które chcą przy stronie pracować. Stworzy__śmy treści w bardzo podstawowym zakresie, opar__śmy się trochę o pomoc znajomych niebinarek i zdecydowałyśmy, że wystartujemy dokładnie w Dzień Widoczności Osób Niebinarnych. 

Naszym zadaniem jest przybliżyć zagadnienie niebinarnosci szerszemu gronu osób odbiorczych. Dać osobom jedno miejsce, gdzie będą mogły znaleźć informacje o niebinarności i o osobach niebinarnych. Zrobić trochę kompendium wiedzy oraz portal do pokazywania niebinarek oraz ich działalności, czy twórczości. Chcemy też włączyć osoby do współtworzenia portalu. Będziemy sam_ wyszukiwa__ materiały o niebinarności, niebinarnych osobach twórczych, aktywistycznych, naukowych itd. itp., ale chcemy też, żeby osoby same się do nas zgłaszały ze swoimi działaniami. Jeśli jesteś niebinarką, która robi rzeczy, daj nam znać, a znajdziemy Ci miejsce na te rzeczy :) Nie musi być to też działalność artystyczna, czy aktywistyczna. Jeśli jesteś osobą florystyczną i chiał_byś pokazać nam swoje dzieła, to niebinarnosc.pl też jest miejscem dla Ciebie <3 Tak samo jeśli jesteś osobą nauczycielską czy glazurniczą. Zróbmy sobie portal, gdzie wszystkie niebinarki są valid!

Drugim zadaniem, które przed sobą postawił__my, jest skupienie wokół niebinarnosc.pl osób, które chcą działać aktywistycznie w zakresie dobrostanu osób niebinarnych. W tej chwili polski, niebinarny ruch aktywistyczny jest mocno rozproszony. Kiedyś, jednak przyjdzie nam się zmierzyć z wyzwaniami, takimi jak tranzycja M do X i K do X w ustawie o uzgodnieniu płci, czy X w dowodzie osobistym jako oznaczenie płci. Dobrze by było, gdybyśmy na taką sytuację by__ przygotowan_. Mamy nadzieję, że wokół portalu zbiorą się osoby, które będą miały chęci, odwagę i siły, żeby o niebinarności mówić publicznie i mówić głośno. Jeśli tego nie zrobimy decyzje będą podejmowane za nas, w najlepszym wypadku w naszym imieniu. 

Strona niebinarnosc.pl będzie też fajnym miejscem do pracy aktywistycznej. Mamy naprawdę ambitne plany i są nam do tego potrzebne osoby. Już w tej chwili potrzebujemy osoby researcherskie do wyszukiwania niebinarnych twórczości i ich osób twórczych, czy osoby redaktorskie do pracy przy Opowieściach, które dostajemy. Na pewno przydadzą nam się osoby od social mediów, które przełożą treści ze strony na posty na FB, Insta, czy TikTok’a. Będzie można do nas się zgłosić także ze swoim pomysłem, a nawet bez niego, tylko z samą chęcią do pracy <3 Zagospodarujemy wszystkie osoby!