"Tańczymy na tęczowych pierścieniach oplatających Ziemię. Nie przestawajcie. Coś wisi w powietrzu. Minęło o wiele za dużo czasu, czujemy, że to nadchodzi. Jesteśmy gotowx do teleportacji. Zmaterializujemy się już 20 maja, miejsce: Kraków" - czytamy w opisie wydarzenia, które w w drugiej połowie lutego pojawiło się w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że po dwóch pandemiczno-sierpniowych latach, w 2022 roku krakowski Marsz Równości ponownie odbył się w maju - jak najbliżej Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homo-, Bi-, Trans- i Interfobii, obchodzonego od lat 90. 17 maja, na pamiątkę wykreślenia homoseksualności przez WHO z listy chorób.

Czego możemy się spodziewać w tym roku? Z pewnością dobrej zabawy i widocznego, kolorowego, głośnego wydarzenia nie z tej ziemi - zapewnia Queerowy Maj i zachęca do śledzenia mediów społecznościowych organizacji.


Jeśli chcesz się włączyć w organizowanie krakowskiego Marszu Równości albo chcesz być na bieżąco - zarejestruj się i dołącz do strony wydarzenia na Milk.org.pl.



Stowarzyszenie Queerowy Maj powstało w listopadzie 2015 roku, wywodzi się z nieformalnego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości, który działał od 2008 roku. Organizacja prowadzi działania przeciwdziałające dyskryminacji i wykluczeniom ze względu na płeć́, orientację seksualną, tożsamość́ i ekspresję płciową, a także inne przesłanki, poprzez organizację dostępnych dla wszystkich wydarzeń́ kulturalnych oraz prowadzenie działalności edukacyjno-rzeczniczej, głównie lokalnie.