Jesienią 2021 roku zaprosiliśmy grupę osób aktywistycznych o różnym doświadczeniu, z różnych miejsc do udziału w serii partycypacyjnych warsztatów. Krótkie poradniki, które oddajemy w Wasze ręce są opisanymi szkicami gotowych rozwiązań i narzędzi powstałych przy wykorzystaniu kreatywnych metod warsztatowo-fokusowych podczas wspomnianych warsztatów. Narzędzia te mają jak najbardziej odpowiadać na potrzeby samych osób aktywistycznych, czy osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywizmem, mają być krótkie, zwięzłe i zbierające informacje.

Zdaliśmy się całkowicie na intuicję, doświadczenie, wyobrażenia i kreatywność osób uczestniczących w warsztatach. Narzędzia uzupełnione zostały o nasze własne, wieloletnie doświadczenia w kontekście wspomnianych zagadnień. 

Narzędzia skupiają się wokół kilku tematów, z pytaniami o które sami i same najczęściej się spotykaliśmy, zwłaszcza podczas wspierania społeczności w działaniach aktywistycznych poza największymi miastami: organizowania wydarzeń, rzecznictwa i komunikacji (pod kątem kontaktu z mediami i odbiorcami), kwestii finansowania działań. To oczywiście początek i mamy nadzieję, że z czasem pojawią się kolejne, wypracowane ze społecznością materiały.

Poradniki to wstęp do modułu projektów, który oddajemy w Wasze ręce, mając nadzieję, że pomoże Wam w działaniach. Myślisz o zorganizowaniu demonstracji? Chcesz zrobić imprezę integracyjną, albo konferencję lub warsztaty? Projekty pomogą Wam uporządkować działania, znaleźć dla nich wsparcie i może zainspirować do kolejnych! Po zarejestrowaniu się możesz założyć projekt w 4 kategoriach, do których przygotowaliśmy proste, ale nie zawsze oczywiste kroki, o których warto pamiętać podczas działania. Zobacz kto dołącza do Twojego projektu, sieciujcie się, szukajcie wsparcia!

A jeśli masz pomysł na petycję w temacie LGBTQIA i szukasz dla niej podpisów - napisz do nas i zacznij działać: milk@rownosc.org.pl.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, włączyć się w współtworzenie poradników lub masz pomysł na artykuł - czekamy na Ciebie!
Aktywizm