Sabina Yuzu Stankiewicz (każde/any) na co dzień studiuje europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje dorywczo. W wolnych chwilach gra i tworzy larpy oraz chłonie i szerzy tęczowy aktywizm.

#ŁyknijAktywizm

Kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z aktywizmem (na rzecz osób LGBTQIA)?

Sabina: Moje działania zaczęły się od pandemii 2020, gdy ukończyłam zarówno liceum, jak i moją długoletnią pasję, jaką było harcerstwo. Postanowiłem wtedy poświęcić czas na coś, co rzeczywiście jest dla mnie ważne i mnie bezpośrednio dotyczy. Pierwsze kroki stawiałem na discordzie zbierając społeczność queerową, następnie zaczęłam angażować się w warsztaty organizowane przez Fundację Równość.org.pl, a teraz spełniam się wolontaryjnie w organizacji marszów równości.

Co daje Ci aktywizm? Co z niego czerpiesz?

Sabina: Aktywizm przede wszystkim daje mi ulgę, poczucie sprawczości w moim małym środowisku. Wchodzę w przestrzenie i je tworzę, czuję się w nich dobrze i dbam o to, by inni też tak się czuli. Działanie jest dla mnie ujściem pokładów energii, które wcześniej już się we mnie nie mieściły oraz po prostu dobrą zabawą.

Czas na Ciebie! Chcesz zacząć działać, albo już działasz? Chcesz opowiedzieć nam o Twoich działaniach i pomysłach, Waszej inicjatywie?

Opowiedz nam swoją historię!